Deska bambusowa jako idealny materiał na trwałą podłogę.

bamboo-1495836

Po ciężkim dniu pracy miło jest udać się do własnego domu czy mieszkania i zrelaksować się, założyć kapcie i usiąść na kanapie z filiżanką dobrej herbaty oraz książką.
W niektórych domach naprawdę potrzebujemy kapci, gdyż podłogi zwłaszcza te wykonane z kamienia bądź płytek są bardzo zimne.  Niektórym zupełnie to nie przeszkadza, a innym wprost przeciwnie.  Chodzenie po zimnej podłodze przyprawia ich o gęsią skórkę. Również dzieci tego nie lubią, nie wspominając już o osobach starszych.
Warto czasem przed zakupem zastanowić się czy aby podłoga z kamienia, choć trwała, to naprawdę jest dobry wybór. Może warto rozważyć również inne materiały na posadzkę.
Szczególnie godne uwagi są podłogi bambusowe. O roślinie takiej jak bambus słyszał chyba niemal każdy. Jest to roślina wieloletnia o drewniejących łodygach. Na świecie jest około 130 gatunków bambusów.   Osiągają one wysokość od 1 metra do nawet 20 metrów.   Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie. Niektóre gatunki mają nawet 1 metr dziennego przyrostu.  Ta egzotyczna roślina sprawdza się w różnych dziedzinach przemysłu. Wykorzystywana jest do produkcji wędek, łuków, fletów. Jest to świetny materiał do wykonywania desek do krojenia. Również nadaje się świetnie na deski podłogowe.
Deskę bambusową produkuje się z młodych łodyg bambusów. Wykorzystuje się do tego  gatunki Moso lub Mao.
Zebrane łodygi  podgrzewa się w specjalnym roztworze. Podczas tego procesu usuwane są z nich cukry. Zabieg ten zapobiega ponadto rozwojowi pleśni i grzybów, przy czym również likwiduje zamieszkujące w bambusie owady.
Kolejnym procesem jest suszenie łodyg oraz ich klejenie a także prasowanie  pod ciężarem kilkudziesięciu ton. W taki to właśnie sposób powstaje deska. Tą następnie się wyfrezowuje wycina i wyszlifowuje. Na koniec deska bambusowa pokrywana jest  lakierem, aby dodatkowo ją zabezpieczyć oraz zwiększyć jej twardość.
Podłogi bambusowe mogą być stosowane niemal w każdym pomieszczeniu. Mają one niską nasiąkliwość więc nadają się zarówno do łazienek oraz kuchni.  Bambus jest w pełni antyalergiczny więc spokojnie bez obaw można go stosować w pokojach dziecięcych.  Podłogi z bambusa wyróżniają się oryginalną kolorystyką. Piękne, głębokie barwy idealnie współgrają z wnętrzami utrzymanymi w ciepłych odcieniach.  Ponadto wyjątkowa trwałość sprawia i odporność na zarysowania sprawia, że jest to coraz chętniej wybierana podłoga. Oczywiście jeśli  zaistnieje taka potrzeba, wówczas deskę można cyklinować.
Deski bambusowe mogą występować w wielu ciekawych kolorach. Może to być bambus ciemny, jasny, karmelowy jak również tygrysi, który uzyskuje się poprzez naprzemienne ułożenie lamelek ciemnych oraz jasnych. Deski występują w formie warstwowej bądź litej.
Tak duży wybór odcieni i wzorów sprawia, że każde z pewnością znajdzie produkt mu odpowiadający. Więcej ciekawych informacji na temat desek bambusowych można znaleźć na stronie http://parkietydlaciebie.pl/produkty/deska-bambusowa/. Warto zapoznać się z ofertą firmy Parkiety Dla Ciebie.

 

Comments are closed.