Deski podłogowe – prosty sposób na efektowną aranżację wnętrza

Dobranie odpowiednich materiałów na podłogę jest bardzo ważne – w końcu chodzi o to, aby nie tylko prezentowała się estetycznie, ale również była trwała na długi czas. Od lat niezawodnym rozwiązaniem są deski podłogowe. Dzisiaj można kupić je również w wielu nowych wariantach i dopasować je niemalże każdego pomieszczenia – także do kuchni czy łazienki. Podpowiadamy, jak wybrać te najlepsze!

Deski podłogowe to obecnie jeden z najmodniejszych materiałów, ale również to bardzo dobra inwestycja – chociaż są dość drogie, to jednak mogą posłużyć przez długie lata i prezentują się przy tym stale bardzo atrakcyjnie. Można obecnie kupić je także w wariantach z drewna egzotycznego, na przykład merbau, doussie, teczyny czy bambusa, które wyróżniają się efektownymi kolorami i usłojeniem. Jest w czym przebierać i każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego.

background-1215179_1280

Surowe czy wykończone fabrycznie?
Deski można kupić w dwóch wariantach – mogą być one surowe lub też wykończone już w fabryce. Deski surowe to deski lite, jednego gatunku drewna, z kolei deski wykańczane fabrycznie można kupić zarówno jako lite, jak i jako warstwowe, które nazywane są także panelami drewnianymi (nie należy mylić ich z panelami laminowanymi).

Deski fabrycznie wykańczane to wygodniejsze rozwiązanie – są one od razu pokryte warstwami lakieru lub wykończone olejem, dlatego też nie ma wtedy potrzeby prowadzenia ich cyklinowania i lakierowania lub olejowania przed pierwszym użyciem. Z kolei surowe deski lite będą wymagały już takich prac, na które trzeba zarezerwować dodatkowo kilka tygodni.

Również deski surowe i wykończone fabrycznie różnią się sposobem montażu. Te pierwsze najczęściej montuje się na legarach, rzadziej z wykorzystaniem klejów elastycznych poliuretanowych lub polimerowych. Z kolei podłogi warstwowe najczęściej układa się jako podłogi pływające, ponieważ wyposażone są one w praktyczne pióro i wpust. Deski fabrycznie wykończone można również przyklejać.

Profesjonalny montaż desek podłogowych
Pamiętaj o tym, że końcowy efekt zależy nie tylko od wybranych przez ciebie desek, ale również od ich fachowego montażu, dlatego też wybierz dla siebie taką firmę, która będzie w stanie zrobić to profesjonalnie – deski drewniane muszą być instalowane naprawdę z wyczuciem, ponieważ wszelkiego rodzaju niedoróbki będą szybko się mściły i tym samym ich usunięcie może być jeszcze bardziej kosztowne.

Gdy szukasz ekspertów w montażu podłóg drewnianych w Warszawie, wybierz firmę Parkiety dla Ciebie, która posiada kilkunastoletnie doświadczenie w tym właśnie zakresie i jest w stanie wykonać dla swoich klientów wyjątkowe podłogi na zamówienie. Z pełną ofertą firmy, a także z jej przykładowymi realizacjami można zapoznać się pod adresem: parkietydlaciebie.pl.

Comments are closed.