Jaką podłogę wybrać do kuchni ?

Dzisiaj postaram się pomóc wam odpowiedzieć na pytanie jaką podłogę wybrać do kuchni i jadalni, a przede wszystkim czym podczas takiego wyboru należy się kierować.

Problem ten najczęściej dotyka osoby, które sobie właśnie dom kupiły i mają połączoną kuchnię z jadalnią. Najczęściej każdy chce położyć w takim wypadku parkiet lud deskę. Pozostaje tylko pytanie co należy wybrać.

Bardzo często pada wtedy na jesion lub każde inne, średniej twardości drewno, które da się kupić polakierowane. Nie należy zapominać, że są pewne przesłanki za tym, aby do kuchni (lub jadalni) używać drewna raczej twardego i mało ścieralnego. Nie zapominajmy, że jadalnia jest miejscem stosunkowo często odwiedzanym co powoduje, że podłoga  w takich miejscach łatwo ulega zniszczeniu.

Prócz tego nie zapominajmy, że wybrać należy również odpowiedni kolor. Im jaśniejszy tym kuchnia wydaje się być przytulniejsza i tym łatwiej wybrać meble, ale szybciej się brudzi. Jeżeli wybierzemy ciemniejszą podłogę to większość osób mów, że zdecydowanie łatwiej zadbać o jej czystość, ale ciężej kupić odpowiednie meble i zorganizować wystrój.

Tagi:

1 Opowiedź

  1. dzięki wielkie za porady, na pewno skorzystam !