Jakie parametry charakteryzują podłogę?

Podłoga to nie jest po prostu podłoga. Charakteryzuje ją wiele najróżniejszych parametrów, z których większość z nas nie  zdaje sobie sprawy, a przecież ich znajomość jest niezbędna, aby móc wybrać produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Zacznijmy więc od tego co charakteryzuje podłogi:

  • ścieralność – jest to cecha niezmiernie ważna, która niejednokrotnie decyduje o trwałości podłogi. Tam gdzie ruch ludzi jest dość spory lepiej wybrać brzydszą, ale nieścieralną podłogę dzięki czemu nie będziemy musieli jej szybko wymieniać,
  • lakierowana//olejowa -tutaj odpowiedź jest bardzo prosta, na większych metrażach zaleca się stosować podłogi olejowane, na mniejszych lakierowane, ze względu na koszta,
  • deska//panel drewniany – tutaj te dwie nazwy oznaczają to samo, ale czasem z niewiadomych przyczyn są używane zamiennie.
  • zastosowanie – na ten temat można by napisać całą książkę. Jeżeli chodzi o mnie uważam, że do sypialni stosować należy olchę i brzozę, czyli miękkie gatunki drzew. Do innych pokojów możemy wybrać dowolny gatunek.

Tyle chciałem przekazać w tym wpisie. W kolejnych rozwinę temat i sami zobaczycie, że wybór idealnie dopasowanej deski wcale taki trudny nie jest, choć wymaga trochę czasu i myślenia.

Tagi:

Dodaj komentarz