Kilka słów na temat parkietów drewnianych

Nie mogąc znieść kolejnych, tysięcy wręcz bezsensownych kłótni najróżniejszych osób zazwyczaj „pseudospecjalistów” na forach internetowych piszę oto ten post dzisiaj.

drewniane meble w drewnianym domu

Jak się okazuje zdecydowana część internautów wypowiadająca się na forach internetowych nie zna się na podłogach, parkietach, a część z nich nie odróżnia płyty wiórowej od drewnianej deski. Zacznijmy więc od początku, jeszcze raz o wszystkim.

Po pierwsze!

Nie ma nic trwalszego od drewna. Nie bez powodu w sercach starych miast znajdziesz przede wszystkim drewniane elementy. Dlatego też w zabytkowych dworkach znajdziesz drewniane, często oryginalne podłogi, po któryś setki lat temu stąpali byli oligarchowie. Masz możliwość chodzić po tych samych deskach co oni właśnie dzięki temu, że wykonane zostały z drewna.

Po drugie!

Nie wszystkie drewna są tak samo trwałe. Z nieznanych mi przyczyn wszyscy myślą, że drewno to drewno, a przecież każdy typ drewno ma inną ścieralność, ogólną trwałość oraz zupełnie inaczej chłonie np. lakier, farbę itp. Dlatego też zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję skontaktuj się z specjalistami.

Po trzecie!

Pamiętaj, że zawsze lepiej wybierać firmę, która zajmuje się w całości danym materiałem. Przykładowo drewnem. Wykona nie tylko podłogi, ale również elewacje czy tarasy. Przykładową taka firmę znajdziesz pod adresem – centrumparkieciarza.pl. Jeżeli ktoś wykonuje wszystko w drewnie, zazwyczaj trzyma je na składzie i rzeczywiście jest wstanie określić jego jakość i trwałość.

Jeżeli macie jakieś uwagi zapraszam do pozostawienia ich w komentarzach.

 

 

Tagi:

Comments are closed.