Kilka słów na temat pastelowych mebli

Obecnie mam chwile przerwy w pracy tzn. ten tydzień dzisiaj, jak i jutro jest stosunkowo luźny, dlatego też postanowiłam napisać coś na blogu, a jest o czym! Obecnie już po raz kolejny klient przyszedł i mówi, że chce posiadać pastelową podłogę, a cóż to takiego?

deck-2353_640

Muszę przyznać, że sama z początku nie byłam pewna o co dokładnie moim klientom chodzi, ale już po tym jak przychodzi trzeci z kolei rozumiem, że ma on na myśli nic innego jak odpowiedni dobór barw podłogi do pastelowych mebli, które są ostatnimi czasy jak najbardziej w modzie.

Jednak tutaj warto napisać coś więcej na ten temat, ponieważ pastelowa podłoga pasje prawie do wszystkiego tylko nie do pastelowych mebli. Zestawienie całego pokoju w takich, a nie innych barwach powoduje jedynie to, że niestety, ale staje się on strasznie mdły, jest to skutek tego, że my lubimy kontrast, które wyzbywamy się gdy we wnętrzu pomieszczenia umieszczamy wszystko w jednym tylko kolorze.

Tak właściwie muszę przyznać, że do pastelowych barw pasuje wszystko co korzysta z farb kredowych, choć pamiętać należy, że takie meble trzeba dodatkowo zabezpieczyć używając bezbarwnego wosku, inaczej bardzo szybko, a tym szybciej im bardziej użytkowy jest mebel – straci on swój kolor.

Comments are closed.