Kolorowa wykładzina do pokoju dziecięcego

Zastanawiasz się nad tym, jaki materiał na podłogę wybrać do pokoju dziecięcego? Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kolorowa wykładzina – ciepła, miękka i bezpieczna. Na co powinno się zwrócić uwagę przy jej doborze?

feet-839001_1280

Materiał wykładziny

Przede wszystkim trzeba będzie zastanowić się nad materiałem, z którego ma być wykonana wykładzina. Obecnie największym powodzeniem cieszą się tanie wykładziny wykonane z tworzyw sztucznych, głównie z polipropylenu lub też z poliamidu. Dużym atutem sztucznych tworzyw jest ich wysoka wytrzymałość, odporność na wycieranie, a także łatwość w utrzymaniu w czystości, co jest kluczowe w pokoju dziecięcym.

Alternatywą są wykładziny wykonane z naturalnych materiałów, głównie z wełny. Są one już wielokrotnie droższe, ale także znacznie lepsze jakościowo – miękkie, świetnie izolują, są także naturalnie odporne na zabrudzenia. Są one jednak rzadziej wybierane do pokojów dziecięcych ze względu na cenę.

Jaki wzór wybrać?

Wykładzina może być zarówno jednokolorowa, jak i może posiadać wielokolorowe wzory. Do pokojów dziecięcych często wybierane są wykładziny z wzorem ulic i domków – to mnóstwo zabawy. Także popularne są wykładziny w zwierzątka, kwiatki i innego rodzaju dziecięce motywy. Alternatywnie można wybrać bardziej stonowany wzór.

Comments are closed.