Korek ścienny idealnym materiałem do domu.

Urządzając mieszkanie czy dom zawsze należy kierować się własnymi potrzebami i upodobaniami. Warto również śledzić najnowsze trendy, gdyż zawsze można natrafić na nowości szczególnie godne uwagi. Zarówno kolor ścian jak i rodzaj farby czy tynku maja istotne znaczenie dla wyglądu całego pomieszczenia. To one rzucają się w oczy po wejściu do pomieszczenia. Powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju pomieszczenia, jego wielkości, nasłonecznienia oraz planowanego wystroju. Jeśli poszukuje się idealnego rozwiązania do sypialni bądź salonu warto wziąć pod wagę korek ścienny. Jest to bardzo efektowne rozwiązanie, idealnie pasujące do pokojów dziennych, sypialni, ale również do biura, sali konferencyjnej, czy pokoju hotelowego. Dekoracyjne płytki korkowe potrafią w pomieszczeniu stworzyć wyjątkową atmosferę przytulności, ciepła, niezależnie od dnia pory roku czy aktualnej pogody.

Korek ścienny jest produktem w pełni naturalnym. Otrzymuje się go z kory dębu korkowego. Składa się on z wysyconej suberyną tkanki korkowej. Używany jest przede wszystkim do produkcji korków do butelek, ale również do wytwarzania płytek korkowych, oraz innych materiałów dekoracyjnych. Zaletą korka jest to, iż jest on nieprzepuszczalny, potrafi utrzymać się na wodzie. Jest to materiał ognioodporny oraz elastyczny.

Największa produkcja korka odbywa się w Portugalii. To tam wytwarzana jest niemal połowa całej produkcji. Dąb korkowy rośnie nawet 200 lat. Z jednego drzewa można pozyskiwać korek co 10–12 lat. Przemysł korkowy uważany jest za przyjazny dla środowiska, więc bez obaw o środowisko można korzystać z produktów wykonanych z tego surowca.

Korek charakteryzuje się bąbelkową strukturą, a także ognioodpornością. Można go więc z powodzeniem wykorzystywać do izolacji akustycznej oraz termicznej podłóg, ścian, oraz sufitów domów. Wykonywać z niego również można tablice korkowe, a także materiały podłogowe.

To właśnie korek ścienny zyskał ostatnimi czasy ogromną popularność. Jest to produkt w pełni naturalny, więc zdrowy dla pomieszczenia, nie wydziela szkodliwych oparów. Ponadto świetny komfort akustyczny sprawia, że jest on wykorzystywany również w pokojach hotelowych. Z kolei izolacja termiczna powoduje, że w pomieszczeniu jest cieplej oraz przytulniej. Za pomogą różnych wzorów korka można osiągną przeróżny efekt dekoracyjny w pomieszczeniu. Kolejną bardzo cenioną zaletą korka ściennego jest to, że zatrzymuje on wilgoć, tym samym zapobiegając pojawianiu się pleśni oraz grzyba. Jest to produkt w pełni antyalergiczny.

Warto stosować korek ścienny w domu gdyż poprawia on mikroklimat wnętrza. Korek jest materiałem wytrzymałym oraz praktycznym. Ponadto ten woskowany zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniem w tych pomieszczeniach gdzie ruch jest intensywny czyli w przedsionkach oraz korytarzach.

Korek ścienny występuje w różnych wzorach oraz szerokiej gamie kolorystycznej. Warto zajrzeć na stronę http://www.wicanders.pl/dekwall-sciany-korkowe oferującą korek ścienny najwyższej jakości.

korek_scienny

Tagi: ,

Comments are closed.