Kupujemy donice ogrodowe

Donice ogrodowe to bardzo dobry wybór nie tylko wtedy, gdy chcesz często zmieniać pozycję danej rośliny. Również mają one wiele innych zalet, co powoduje, że cieszą się dużym powodzeniem wśród kupujących.

pots-716579_1280

Zastosowania donic ogrodowych

Przede wszystkim donice wybierane są na te rośliny, które nie mogą stale znajdować się na zewnątrz i wymagają one wniesienia do wnętrza na okres przymrozków oraz zimy. Wybierane są również na roślin jednoroczne. Oczywiście, donice ogrodowe jak najbardziej pełnić mogą funkcje dekoracyjne. Obecnie ich wybór jest bardzo szeroki i można dopasować je indywidualnie do aranżacji ogrodu.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

Jeżeli chcesz zamówić donice ogrodowe, wtedy musisz na początku dopasować je do rodzaju rośliny, która ma się w niej znajdować – donica powinna być odpowiednio duża, aby pomieścić jej system korzeniowy. Dlatego też zawsze lepiej wybrać nieco większą donicę, aby potem nie musieć przesadzać rośliny, tak podpowiada nam właścicielka sklepu anamaru.pl.

Także trzeba zwrócić uwagę na materiał donicy – najlepiej, aby był on wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne. Najtańsze i najłatwiejsze w utrzymaniu są donice plastikowe, ale nie każdemu odpowiadają pod względem wyglądu. Można alternatywnie wybrać donice z technorattanu – materiału przypominającego naturalny rattan. Również powodzeniem cieszą się donice ceramiczne, kamienne oraz drewniane, niemniej są one już dość drogie, zwłaszcza duże modele. Pamiętaj też o tym, aby dopasować donicę do swojego ogrodu – wtedy będzie atrakcyjnym wizualnie dodatkiem.

 

Comments are closed.