Nowoczesne drewno dla nowoczesnego domu cz. 1

Nowoczesne domy stawiane są coraz częściej z wykorzystaniem technologii, którą z powodzeniem stosowali już nasi dziadkowie, w tym krótkim artykule pragnę szerzej opisać to zagadnienie.

DOM Z DREWNA

Warto na wstępie artykułu zaznaczyć, że powrót do technologii sprzed kilkudziesięciu lat wynika nie tylko ze względów estetycznych czy ekonomicznych. Pamiętajmy, że wiele domów wybudowanych dawno temu stoi nadal i co ważne mają się nie najgorzej w porównaniu do nowoczesnego budownictwa.

Nie zapominajmy również, że spore znaczenie ma tutaj postęp w dziedzinie impregnacji drewna, dzięki któremu staje się ono coraz bardziej odporne na szkodniki, a przy okazji tańsze w eksploatacji i jeszcze trwalsze.

Nie można tutaj nie napisać również o tym, że jeżeli chcemy stawiać dom drewniany lub nawet szkieletowe poddasze, a następnie wypełniać je ociepleniem i okładać płytą gipsowo kartonową pamiętajmy, że lepiej wybierać drewno krajowe, niż zagraniczne. Jest ono nie tylko tańsze, ale dodatkowo bardziej trwałe.

Więcej o tym dlaczego je wybrać i jak można je stosować znajdziesz na witrynie complex.gda.pl, gdzie dodatkowo szerzej poruszony został temat impregnacji drewna, który tutaj traktuje po macoszemu.

W drugiej części serii „Nowoczesne drewno” poruszę temat mebli i tym razem zwrócę szczególną uwagę na sposób jego konserwacji.

Tagi:

Comments are closed.