Podłoga dla alergików- najlepsze deski drewniane.

deski

Przy  urządzaniu wnętrz należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Wybierając odpowiednie materiały wykończeniowe szczególną uwagę zwraca się przede wszystkim na ich jakość, użyteczność, oraz pasujący do całości wystroju design.
Istotnym elementem są podłogi, które powinny być tak dobrane aby idealnie komponowały się z planowanym wystrojem.  To jaki materiał zostanie użyty na posadzki zależy oczywiście od inwestora, od jego oczekiwań i wymagań. Warto jednak zwrócić mu uwagę na to, co powinien wziąć pod uwagę wybierając materiały. Warto zadać konkretne pytania?

  • Czy w domu są alergicy?
  • Czy w domu są osoby starsze?
  • Czy podłoga ta będzie intensywnie użytkowana
  • Czy podłoga będzie narażona na duże działanie czynników atmosferycznych?
  • Czy podłoga będzie narażona na zalanie wodą oraz intensywny brud?
  • Czy planowane jest ogrzewanie podłogowe?
  • Czy podłoga ma być ciepła, aby można było po niej chodzić boso?

To są niezwykle ważne pytania, na które trzeba odpowiedzieć zanim zdecyduje się na wybór konkretnego rodzaju podłogi.  Jeśli więc najbardziej pożądana jest ciepła, przyjazna i ekologiczna podłoga to w zasadzie najlepszym wyborem są deski podłogowe.
Producenci zasypują w sklepach ofertami podłóg drewnianych, więc bez problemu można znaleźć idealny produkt. Wystarczy sprecyzować swoje oczekiwania co do miejsca przeznaczenia, stylu, koloru, stopnia wytrzymałości. Warto na początku również ustalić jakim dysponuje się budżetem, gdyż deski podłogowe z uwagi na swoją jakość nie należą do najtańszych rozwiązań. Ceny za podłogę drewnianą wahają się od 80 do 500 za metr kwadratowy.
Do wyboru są deski lite bądź warstwowe. Oczywiście oba te rodzaje są  są wykonane w 100%
z naturalnego surowca.  Podłoga taka będzie więc pracowała, czyli czasem sprzypiała, czasem trzeszczała. To jest naturalne zachowanie drewna i jeśli dla kogoś jest to problem to powinien poszukać innego rozwiązania na podłogę.   W sytuacji kiedy planowane jest ogrzewanie podłogowe wówczas zalecana jest deska warstwowa a nie lita. Ta bowiem nie nadaje się na ogrzewane podłogi.  Zarówno deskę litą jak i warstwową można cyklinować. Obie można układać na płytach osb bądź przyklejać do jastrychu. Ponadto deski lite można układać na legarach. Wiąże się to z grubością deski litej. Jest ona bowiem grubsza niż warstwowa. Grubość warstwowej to najczęściej 11mm – 14,5mm, natomiast litej to 22mm, choć można wybrać inną grubość w zależności od potrzeb.
Deska lita pracuje bardziej niż deska warstwowa. W litej możliwe są do zaobserwowania sezonowe zmiany rozmiarów geometrycznych poszczególnych desek. Szczególnie w sezonie zimowym, kiedy to spada wilgotność powietrza,  deski mogą się lekko kurczyć.  Z kolei w sezonie letnim powracają do swojego pierwotnego rozmiaru.  Kurczenie deski warstwowej jest zminimalizowane. Jedynie górny lamel może niekiedy poddawać się minimalnym skurczom.
Deski podłogowe są całkowicie ekologiczne, co ważne jest szczególnie dla alergików i rodzin z dziećmi. Szczególnie osoby dbające o ekologię są zadowolone z podłogi drewnianej.  Po więcej informacji warto udać się do firmy Parkiety Dla Ciebie. Można również odwiedzić ich stronę internetową http://parkietydlaciebie.pl. Można tam znaleźć pełną ofertę i przykłady wykonanych realizacji.

Comments are closed.