Podstawowe wytyczne w projektowaniu wnętrz cz. 1

Każdy lubi samemu urządzić sobie mieszkanie. Taka jest nasza natura, sami lubimy kształtować to co nas otacza. Jednak jak to zrobić, aby być w pełni zadowolonym z uzyskanych efektów, czym się kierować oraz jak postępować?

stylowa lampa projektowa

W tym niewielkim artykule chciałbym przedstawić wam kilka podstawowych porad,które powinny towarzyszyć każdemu kto chce urządzić sobie mieszkanie w sposób właściwy.

Zacznijmy od początku

Najważniejszy jest… dobry projekt. To od niego wszystko się zaczyna. Nie zapominajmy, że należy dokładnie wyznaczyć metraż, spisać meble oraz urządzenia, które muszą znaleźć się w pokoju oraz dokładnie określić ich wielkość.

Określając wnętrze nie zapominajmy o oznaczeniu miejsc gdzie są okna. Jest to niezmiernie ważne ponieważ to z tego miejsca rozświetlać będzie się całe pomieszczenie.

Kieruj się stylem i równowagą

Wiele osób projektujących wnętrza częsta zaznacza, że brak jest w pomieszczeniach równowagi. Przykładowo Studio Mikołajska na swojej stronie internetowej architektura-wnetrze.pl zwraca uwagę, że zbyt często próbujemy upchnąć zbyt wiele do naszych wnętrz.

Przy projektowaniu wnętrz zawsze zawsze lepiej sprawdza się minimalistyczne podejście

Kończy się to tym, że nie ma w nim ani stylu, ani my nie czujemy się dobrze, ponieważ widzimy, że nasza praca poszła na marne

Co jeszcze?

Na koniec pierwszej części poradnika chciałbym dodać, że nie należy włączać do projektowania wnętrza zbyt wielu osób. Pamiętajmy, że gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść.

Kiedy projektem zarządza jedna osoba lub go realizuje jest on spójny, kiedy włączymy do tego cała rodzinę wyjdzie z tego niestety nic, a zamiast stylu (choćby jednego) wyjdzie nam misz-masz pewnie jeszcze gorszy niż ten obecnie panujący w domu.

Comments are closed.