Zalety desek plastikowych

Ogrodzenia plastikowe jak również plastikowe tarasy czy schody szturmem podbijają polski rynek. Za granicą już od dawna mają swoich zwolenników. Coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju materiał z wielu różnych powodów. Zalet takich rozwiązań można wymienić całe mnóstwo. Ładny, ponadczasowy wygląd, prosty montaż i wygoda użytkowania sprawiają, że deski plastikowe są tak pożądanym towarem. Nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi, aby zamontować taki na przykład płot. Może to zrobić każdy, nawet ten kto nigdy nie był przy montowaniu ogrodzenia. Aby zamontować taki płot wystarczy jedynie mieć ze sobą takie podstawowe narzędzie jak śrubokręt. Ale plastikowe mogą być nie tylko sztachety, ale również deski, które wykorzystywane są głównie na tarasy.

Deski plastikowe do złudzenia przypominają zwykłe deski drewniane. Mają bardzo podobny rysunek drewna, fakturę oraz zbliżoną kolorystykę. Nie trzeba się martwić, ze deski zostaną zjedzone przez korniki, że zgniją przy deszczowej pogodzie, że porosną glonami i mchem. Nie ma obawy, że się rozpadną po kilku latach. Plastikowe deski są idealne dla osób, które chcą mieć spokój na wiele lat. Zarówno deski jak i sztachety plastikowe są odporne na promieniowanie UV, nie blakną od słońca. Nie straszny im nawet mróz czy silne wiatry. Deski plastikowe wbrew pozorom wcale nie tak łatwo połamać. Są dosyć elastyczne i w specjalny sposób wyprofilowane, że pod wpływem silnej wichury deski po prostu będą się wyginały, ale nie połamią się. To niewątpliwie duża zaleta przy obecnie panującej zmiennej pogodzie. Nie pękają na mrozie. W przeciwieństwie do tradycyjnych desek tych nie trzeba w ogóle malować. Odpada również coroczna impregnacja. Jest to niesamowita wygoda oraz oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy. Deski plastikowe są odporne na kwasy, sole, zasady, oleje, tłuszcze, rozpuszczalniki, grzyby oraz bakterie.

Niektórych dziwi również niesamowita łatwość w montażu. Producenci na przykład https://replastik.pl/ oferują w sprzedaży różne rodzaje desek plastikowych oraz różne elementy do ogrodzeń plastikowych. Zakupić również można słupki i belki kwadratowe bądź okrągłe. Taki wybór elementów sprawia, że z desek pvc można wykonać pogrodzenie w różnym stylu. Może być ono, klasyczne, przypominające tradycyjny płot lub też bardziej nowoczesne, pasujące do nowoczesnej architektury. Elementy można ze sobą bez problemu łączyć i tworzyć ciekawe kompozycje.

Z desek plastikowych wykonać można zarówno płot, ale w sprzedaży są również deski które maja przeznaczenie na tarasy czy schody. Takie deski plastikowe na tarasie z powodzeniem wytrzymają bez problemu wiele lat. Można je zamontować i zapomnieć o nich na lata, gdyż nie wymagają, żadnej specjalnej pielęgnacji ani ochrony. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie narzekają na nadmiar czasu.

Zarówno belki, deski czy również słupki występują w różnych długościach. Są lżejsze od tych z tradycyjnych materiałów.

Deski plastikowe to nie tylko materiał na ogrodzenia. To również idealny materiał na tarasy, schody czy podłogi w ogrodzie. Podobnie jak w przypadku ogrodzeń deski kompozytowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego drewna, które jak wiadomo jest mniej trwałe. Łatwość układania, przyjemna i bezproblemowa eksploatacja, ładny, ponadczasowy wygląd sprawia, ze deski plastikowe towarzyszą nam coraz częściej. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku płotów z pvc również deski cechuje ciekawe odwzorowanie rysunku drewna. Trwałość zapewnia mieszanka tworzyw LDPE i HDPE. Są odporne na rozpuszczalniki, grzyby, bakterie i kwasy.

Warto zapoznać się z ofertą desek plastikowych, które są mocnym konkurentem dla tradycyjnego drewna.

Tagi:

Comments are closed.